טיפול חדשני בקיטור


שא1

שא1שא 2

שא 2אר33

אר33אר 44

אר 44אר55

אר55שס22

שס22רק22

רק22קס22

קס22


untitled-4

תמונות אילו (שא1 , שא2 ) מדגימות דליות ורידים גדולות באספקט קדמי-צדדי של הירך (Antero-Lateral Vein) וצדדי של השוק (Lateral) – הטיפול המועדף במקרה זה הינו הזרקת קצף מונחית באולטרא-סאונד (USGS). התוצאות של טיפול זה מודגמות היטב בתמונות (לפני ואחרי טיפול).

בניתוח רגיל – לתלישה מקומית יהיה ריבוי של צלקות. טיפול בלייזר או גלי רדיו איננו מתאים מאחר ולא ניתן להעביר את הסיב דרך פיתולי הורידים.

אפשרות נוספת לטיפול היא על ידי הטיפול החדשני של קיטור (SVS) שבו ניתן להחדיר מספר מחטים (שיוצאו לאחר הטיפול) ודרכן להזרים את הקיטור.

במקרה של (אר 33, אר 44, אר 55) שוב מדובר בדליות ענקיות ומפותלות ביותר – גם כאן הטיפול המועדף הינו הזרקת קצף מונחית באולטרא סאונד. לנוכח גודל הדליות נשארים מספר פסי צבע (פיגמנטציה) שדוהים לאט וחולפים לחלוטין במעל 90% מהמיקרים. הטיפול ארוך בשל גודל הדליות אך התוצאות טובות כפי שניכר בתמונות.

מקרה של תמונות (שס 22, רק 22, קס 22) הטיפול יכול להיות ע"י לייזר (Laser), גלי רדיו (RF) או קיטור (SVS). הטיפול מבוצע ע"י החדרת הסיב המתאים לציר הראשי של המערכת השטחית (הספנה הארוכה). בכל אחד מהטיפולים הללו יש צורך ב"תוספת": הוצאה מקומית של הדליות (בירך או בשוק) ע"י חתך זעיר בעת הטיפול עצמו או הזרקת קצף מונחית באולטרא-סאונד חד-פעמית בעת הטיפול (עדיף) או אח"כ בביקורת במרפאה.

בטיפול בקיטור (SVS) ה"תוספת" הינה בעזרת דיקור במחטים

ד"ר ניטצקי בפייסבוק

שיטות טיפול